PZBUK

PZBUKlink icon

podwojenie pierwszej wpłaty do 500 zł

Ocena redakcji
  • Bonusy
  • Kursy
  • Oferta
  • Zakłady na żywo
  • Płatności
  • Obsługa klienta
4.5

Podsumowanie

 

 

Odbierz bonus

 PZBuk

PZBUKDzięki ogromnemu doświadczeniu w grach kasynowych, liczbowych oraz zakładach wzajemnych bukmacher PZBuk może być bardzo atrakcyjny dla każdego gracza. W branży automatów pieniężnych, zakładów sportowych oraz gier losowych działa od kilkudziesięciu lat. Taki staż stanowi duży atut szwedzkiej firmy Cherry AB, właściciela polskiego oddziału o nazwie Cherry Online Polska Sp. z o.o. Nordycki potentat hazardowy to stosunkowo nowy operator na polskim rynku zakładów wzajemnych online – 28 czerwca 2018 roku uzyskał licencję Ministerstwa Finansów na prowadzenie zakładów bukmacherskich w Polsce. Tu należy wspomnieć, że może je prowadzić przez 6 lat (po tym okresie konieczne jest odnowienie uprawnień) i tylko przez Internet. Ofertę bukmachera można znaleźć na stronie pod adresem pzbuk.pl. Polskie Zakłady Bukmacherskie – bo tak brzmi pełna nazwa witryny – oficjalnie rozpoczęły działalność 12.10.2018 roku. Od tego momentu użytkownicy mogli zarejestrować własne konto w serwisie.

 

PZBuk – informacje ogólne

Jako legalny bukmacher świadczący usługi w ramach zakładów wzajemnych, Bukmacher PZBuk posiada licencję o numerze PS4.6831.26.2017, wydaną przez Ministerstwo Finansów. Oznacza to, że bukmacher  może legalnie prowadzić zakłady wzajemne na terenie Polski. Jak widać, szwedzka firma dostrzegła szansę na dobrą inwestycję na naszym rynku bukmacherskim. Nie zraziły jej wymogi regulaminowe działalności, dość długi okres oczekiwania na udzielenie pozwolenia (średnio około roku) oraz, co najbardziej istotne, 12% podatek narzucany na każdy zawarty zakład.

Cherry AB jest znane także w Polsce, z tym że pod innym logo – do 2017 roku oferowało usługi pod nazwą ComeOn. Ten internetowy bukmacher zdążył zebrać dość dobre i pozytywne opinie na naszym rynku.

Bukmacher PZBuk oferuje zakłady sportowe, które można zawierać po spełnieniu kilku standardowych wymogów. Przede wszystkim, zanim zdecydujemy się na założenie konta u tego operatora, powinniśmy najpierw przestudiować zawartość serwisu.

Ważnym aspektem działalności firmy jest wspieranie polskiego sportu. Bezpośrednio na stronie kolektury znajdziemy informacje, że obejmuje swoim patronatem Reprezentację Polski w hokeju na lodzie, jest sponsorem Polskiej Hokej Ligi oraz hokejowego Pucharu Polski.

Zajmiemy się najpierw zapleczem informacyjnym, a później opiszemy najważniejszą dla każdego gracza część, czyli rodzaje i ilość oferowanych zakładów oraz wszelkiego rodzaju bonusy, którymi kusi PZBuk. Opinie oraz podsumowanie pozostawimy na koniec artykułu.

 

PZBuk – jak zacząć?

Aktualnie PZBuk działa wyłącznie poprzez swoją stronę internetową. Być może w przyszłości zostanie stworzona odpowiednia aplikacja, która umożliwi korzystanie z oferty bukmachera poprzez inne urządzenia elektroniczne.

Pod względem informacyjnym strona wygląda bardzo przejrzyście, dzięki czemu nawigacja nie powinna sprawiać użytkownikom żadnych trudności. Porównując ją z serwisami innych bukmacherów, możemy odnieść wrażenie, że jest bardzo minimalistyczna. Ma to jednak swoje zalety: intuicyjność oraz płynność działania.

Część informacyjna dotycząca zakończonych, aktualnych oraz przyszłych wydarzeń sportowych jest przystępnie opisana, a także zapewnia szybki dostęp do interesujących użytkownika typów oraz wyników. Jeżeli mamy jakiś problem, doskonale sprawdza się punkt obsługi klienta, który w razie potrzeby oferuje pomoc w rozwiązaniu każdego problemu dotyczącego obsługi zakładów. Otrzymamy w nim informacje na temat niezbędnych formalności oraz warunków dotyczących zakładania i korzystania z indywidualnego konta na PZBuk. Bonus, premia lub inne dodatki atrakcyjne dla graczy – o nie również można zapytać pracowników tego działu.

aplikacja mobilna PZBUKNajważniejszy krok, czyli założenie własnego konta na portalu PZBuk, jest bardzo proste. Rejestracja odbywa się w kilku etapach, które nie odbiegają od procedur konkurencyjnych bukmacherów. W pierwszym kroku podajemy własny adres e-mailowy, ustalamy hasło oraz nazwę użytkownika. Następnie przystępujemy do wypełnienia krótkiego formularza zawierającego istotne informacje na nasz temat (dane dowodu osobistego, miejsce zamieszkania itd.). Jesteśmy również zobligowani do zapoznania się z regulaminem usług oraz polityką dotyczącą ochrony danych osobowych.

Po wypełnieniu i zatwierdzeniu odpowiednich podpunktów przechodzimy do trzeciego kroku: świadomie określamy limity na czas gry oraz na wielkość obrotu, którymi będziemy operować w danym czasie (najczęściej doba). Regulamin dotyczący odpowiedzialnej gry jest dostępny na stronie bukmachera. W tym miejscu warto zastanowić się nad limitami, gdyż ich przekroczenie doprowadzi do zablokowania dalszej gry – zależnie od nałożonego limitu na dobę bądź miesiąc. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by w późniejszym etapie gry zmienić te zakresy na większe lub mniejsze. Wystarczy wprowadzić nowe limity w odpowiednim oknie.

Po przejściu trzech powyższych kroków na podany przez nas wcześniej adres e-mail zostanie wysłany link aktywacyjny. Po kliknięciu w niego uzyskamy dostęp do naszego indywidualnego konta. Aby dokonać pierwszej wpłaty, należy wejść w zakładkę „Wpłata” (podzakładka „Mojego konta”) i wybrać sposób przelewu środków (standardowe metody: karta kredytowa, przelew online itd.). Do tego momentu nasze konto nie jest jeszcze w pełni aktywne. Aby cieszyć się pełnią dostępu, musimy uzupełnić weryfikację o skany odpowiednich dokumentów. Miejscem do tego przeznaczonym jest zakładka „Moje dokumenty”. Musimy wysłać obustronny kolorowy skan dowodu osobistego lub paszportu oraz skan wyciągu bankowego. Ten krok jest konieczny, umożliwi użytkownikowi wypłacanie środków z konta indywidualnego.

Bukmacher PZBuk dokładnie opisuje całą procedurę rejestracji na swojej stronie. Znajdziemy na niej ponadto limity wielkości wymaganych wpłat i wypłat, jak również wszystkie dostępne sposoby ich przeprowadzenia.

 

PZBuk – bonusy i premie

Zdecydowana większość nowych użytkowników zaraz po rejestracji zajmuje się analizą dostępnych premii. Informacje o aktualnych bonusach powitalnych oraz promocjach bukmachera PZBuk znajdują się na jego stronie. Przykładowo, często operatorzy bukmacherscy oferują bonus na start. Na początek należy dokładnie zapoznać się z warunkami otrzymania bonusu, a także obrotu, jakiego trzeba dokonać, aby móc wypłacić pieniądze. Jeżeli odpowiadają nam zasady regulaminu, pozostaje je wdrożyć i cieszyć się bonusem. Tym bardziej, że bukmacher PZBuk daje możliwość zdobycia takiej premii każdemu nowemu graczowi. Regulamin korzystania z bonusu powitalnego – podobnie jak pozostałe ważne informacje – znajduje się na stronie bukmachera.

To jeszcze nie wszystko, jeśli chodzi o dodatkowe profity proponowane przez Polskie Zakłady Bukmacherskie. Co cieszy szczególnie regularnych graczy, bukmacher PZBuk stosunkowo często daje możliwość przekucia czasu spędzonego na stawianiu zakładów na wymierne korzyści. Za aktywność na stronie użytkownik otrzymuje specjalne bonusy, nagrody, nierzadko może również zawierać darmowe zakłady. Prócz tego cyklicznie lub z okazji ważnych wydarzeń sportowych bukmacher PZBuk oferuje podwyższenie wygranych w konkretnych dyscyplinach.

Polskie Zakłady Bukmacherskie dopuszczają także opcję specjalnych kodów. Tego typu wydarzenie jest ogłaszane na licznych stronach zewnętrznych lub bezpośrednio na portalu PZBuk. Bonus zostanie dodany do konta użytkownika po wpisaniu kodu w odpowiednim miejscu na stronie bukmachera. W sieci można znaleźć liczne oferty tego typu dodatkowych profitów. Wyszukiwarki pełne są stron skierowanych przede wszystkim do nowych graczy legalnych bukmacherów, w tym PZBuk. Kod bonusowy najszybciej znajdziemy na wiodących polskich forach bukmacherskich, gdzie liczba aktywnych graczy zapewnia szybką i sprawną wymianę informacji.

 

PZBuk – oferta sportowa

wirtualne mecze u bukmacheraZacznijmy od tego, że minimalna kwota pojedynczego zakładu dla PZBuk wynosi 1 zł. Analizując poszczególne typy można wyliczyć, że marża, jaką nakłada ów bukmacher, oscyluje na poziomie około 5%. Oczywiście może być większa lub mniejsza, jest to uzależnione od rangi wydarzenia, a także od aktualnego obłożenia. Przede wszystkim mamy do dyspozycji wiele wydarzeń podzielonych na dwie główne kategorie: Zakłady oraz Zakłady na żywo. W pierwszej są zdarzenia, które dopiero będą miały miejsce, zaś w drugiej te, które odbywają się w danym momencie. Mamy w czym wybierać – to kilkadziesiąt dyscyplin sportowych, począwszy od najbardziej popularnej piłki nożnej, przez koszykówkę, siatkówkę, a skończywszy na mniej popularnych w Polsce, czyli np. netballu i hurlingu. Należy przypomnieć, że bukmacher sukcesywnie się rozwija i dodaje nowe sporty. Przykłada wiele starań, by urozmaicać grę i przyciągnąć kolejnych typerów do PZBuk. Bonus w postaci dużego wyboru wydarzeń to również kuszący dodatek, atrakcyjny nawet dla najbardziej wybrednych uczestników zakładów wzajemnych. Przykładowo, w typach przedmeczowych w piłce nożnej możemy obstawiać standardowe 1X2 czy handicapy. Doświadczeni gracze mogą także spróbować swoich sił w bardziej wymagających zakładach, na przykład na dokładny wynik (do przerwy lub w całym spotkaniu) lub na różnicę w rzutach rożnych obu zespołów. Podobnie jest z ofertą Live, która również przedstawia się bardzo dobrze. Liczba zakładów oraz dyscyplin (praktycznie każde wydarzenie), jakie odbywają się w czasie rzeczywistym, daje graczom możliwość typowania.

Mimo małego doświadczenia w polskich warunkach po nowelizacji ustawy o grach hazardowych, bukmacher PZBuk oferuje graczom wyjątkowe na naszym rynku rodzaje zakładów. Należą do nich przede wszystkim „szybkie zakłady” oraz opcja „Cash out”. Pierwsze odnoszą się do zdarzeń typowanych w czasie rzeczywistym (zakładów Live), z kolei drugie umożliwiają zakończenie zakładu przed czasem i wypłacenie ewentualnej wygranej.

 

PZBuk – podsumowanie i opinie

Jako w pełni legalny na terenie Polski bukmacher, PZBuk oferuje swoim klientom szeroką gamę zakładów sportowych. Zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani gracze będą zadowoleni z usług tej kolektury. Ci pierwsi docenią bardzo dobrze zbudowaną stronę internetową (aplikacja na inne urządzenia elektroniczne być może zawita do nas niedługo), jak również możliwość uzyskania natychmiastowej pomocy ze strony zaplecza obsługującego klienta. Osoby odpowiedzialne za ten dział ułatwią użytkownikom założenie indywidualnego konta oraz wyjaśnią zasady jego prowadzenia. Z kolei bardziej doświadczeni gracze docenią ofertę sportową oraz atrakcyjność kursów, jakie proponuje im PZBuk. Bonus, premia oraz inne dodatki to wabiki, które przyciągają do serwisu największą liczbę graczy, a trzeba przyznać, że ten bukmacher wie, jak wyjść naprzeciw potrzebom użytkowników. Oferowane przez niego profity zapewnią uczestnikom zakładów urozmaiconą i satysfakcjonującą grę w dłuższej perspektywie czasu.

Przeglądając fora bukmacherskie oraz opierając się na własnych doświadczeniach, możemy stwierdzić, że ów bukmacher to ciekawy wybór dla każdego gracza i z tego względu warto rozważyć rejestrację w PZBuk. Opinie, na jakie można natknąć się w sieci, są uzależnione od wielu czynników. Przestrzegamy przede wszystkim przed nieczytaniem regulaminu promocji czy bonusu. Problemy, jakie mogą być tego następstwem, nierzadko generują nieprawdziwe informacje rozsiewane w Internecie przez zawiedzionych graczy. Oczywiście tego typu dane znajdziemy w przypadku każdego bukmachera, nie tylko PZBuk. Opinie to kwestia subiektywna, należy kierować się przede wszystkim własnymi doświadczeniami. Niemniej polecamy zapoznać się z ofertą tego bukmachera.

 

FAQ

PZBuk – najczęstsze pytania

 

Jak zarejestrować się na portalu?

Założenie konta na portalu pzbuk.pl składa się z dwóch głównych etapów. W pierwszym mamy następujące trzy kroki:

  1. uzupełniamy formularz, który zawiera nasz adres e-mail, ustalamy nazwę użytkownika oraz hasło do konta;
  2. wypełniamy formularz zawierający podstawowe dane osobowe – podajemy dane z dowodu osobistego, adres zamieszkania oraz zgadzamy się na warunki określone w regulaminie bukmachera i na warunki określone w polityce ochrony danych osobowych;
  3. ustalamy limity dotyczące wysokości kwot zakładów oraz czasu, który przeznaczamy na grę.

Kolejny etap dotyczy możliwości pełnego korzystania z konta i nakłada na nas obowiązek wysłania skanu dowodu osobistego lub paszportu (w kolorze) oraz skanu aktualnego wyciągu bankowego, potrzebnego do potwierdzenia konta, na które będą nam przesyłane ewentualne zyski.

 

Jakie bonusy oferuje PZBuk?

Bukmacher PZBuk oferuje kilka dodatków dla graczy. Po spełnieniu odpowiednich warunków regulaminowych zakładający konto otrzymają bonus powitalny. Stali bywalcy kolektury mają możliwość uzyskania premii za aktywność na stronie w postaci darmowych zakładów lub nagród rzeczowych. Bukmacher daje także cyklicznie lub z okazji ważnych wydarzeń sportowych dodatek pieniężny na grę. Można go uzyskać poprzez zewnętrzne strony internetowe lub serwis PZBuk. Kod bonusowy, bo o nim mowa, należy wprowadzić w odpowiednim miejscu na portalu, po czym otrzymamy przypisaną do niego premię.

 

Czy oferta zakładów PZBuk jest duża?

PZBuk ma w swojej ofercie kilkadziesiąt dyscyplin sportowych. Zakłady podzielone są na dwie główne kategorie: Zakłady i Zakłady na żywo. W obu przypadkach mamy dość dużą liczbę możliwych do wyboru zdarzeń, co zadowoli każdego gracza.

 

Jakie są główne zalety bukmachera PZBuk?

Naszym zdaniem dużym plusem PZBuk jest strona internetowa, stworzona w sposób przejrzysty oraz bardzo intuicyjny. Pozwala na sprawne i płynne obstawianie zakładów. W razie jakichkolwiek trudności pomocą służą pracownicy działu obsługi klienta, którzy rozwiążą każdy problem dotyczący konta gracza i jego obsługi.

 

Czy PZBuk działa poza stroną internetową?

Obecnie bukmacher ma uprawnienia do działania tylko w Internecie i wyłącznie poprzez stronę www.pzbuk.pl.

 

Jak wpłacać i wypłacać pieniądze z konta PZBuk?

Bukmacher PZBuk oferuje możliwość wpłaty pieniężnej poprzez popularne metody takie jak przelew online, karta kredytowa itd. Wypłata gotówki następuje jednak tylko poprzez przelewy24 oraz Dotpay i trwa od 10 minut do 7 dni roboczych.