Fortuna

Fortunalink icon

zestaw bonusów do 1120 zł

Ocena redakcji
  • Bonusy
  • Kursy
  • Oferta
  • Zakłady na żywo
  • Płatności
  • Obsługa klienta
4.7

Podsumowanie

 

 

Odbierz bonus

Fortuna legalny bukmacher w Polsce

Starsi bywalcy zakładów sportowych pamiętają ją pod nazwą Profesjonał, obecnie firma prosperuje pod szyldem Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. Początki jej działalności w Polsce sięgają 1996 roku, kiedy to otrzymała od Ministerstwa Finansów licencję na prowadzenie zakładów bukmacherskich. Od tego momentu sukcesywnie powiększa zarówno liczbę dostępnych punktów stacjonarnych, jak i swoją ofertę sportową. W niniejszym artykule przybliżymy sylwetkę tego bukmachera oraz przedstawimy zakres świadczonych przez niego usług.

 

Fortuna zakłady bukmacherskie – podstawowe informacje

Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. to prężnie rozwijająca się firma działająca na polskim rynku od ponad dwudziestu lat. Pierwotnie funkcjonowała na terenie naszego kraju jako Profesjonał, zaś od 2006 roku jest znana jako Fortuna. Należy do najbardziej rozpoznawanych marek bukmacherskich w Polsce. Rodzimy oddział jest członkiem międzynarodowej grupy FORTUNA Entertainment Group, skupiającej wielu bukmacherów z Europy Środkowej i Wschodniej. Historycznie pierwsza filia firmy powstała 1 maja 1990 roku na terenie byłej Czechosłowacji. Od tego czasu dynamicznie tworzyła swoje oddziały, by w 1996 roku wejść na nasz rynek.

W myśl obowiązującego prawa hazardowego na terenie Polski Fortuna Zakłady Bukmacherskie posiadają zezwolenie na prowadzenie działalności, nadane w styczniu 2012 roku przez Ministerstwo Finansów. Odpowiednią licencję można znaleźć w rejestrze pod numerem  SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Główna siedziba firmy w Polsce mieści się w Cieszynie.

FortunaFortuna Online Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. oferuje swoim klientom możliwość zawierania zakładów na trzy sposoby: poprzez stronę internetową (pod adresem efortuna.pl), w ramach aplikacji na urządzenia mobilne oraz poprzez stacjonarne Punkty Przyjmowania Zakładów. Należy tu wspomnieć, że aby móc korzystać w pełni z oferty firmy, trzeba utworzyć indywidualne konto. Można to zrobić wyłącznie na głównej stronie internetowej, a jak wygląda procedura zakładania konta, opiszemy w dalszej części artykułu.

Bukmacher Fortuna zadbał, by strona internetowa prezentowała się w sposób przejrzysty, a jej obsługa była bardzo intuicyjna. Dzięki temu zarówno początkujący, jak i doświadczeni gracze nie będą mieć trudności z obstawianiem zakładów. Informacje na temat aktualnej oferty zakładowej, wyniki interesujących nas wydarzeń, promocje, bonusy oraz odpowiednie regulaminy i pomoc znajdziemy bez najmniejszego problemu. Po utworzeniu indywidualnego konta na Fortuna online zyskamy dostęp do prowadzenia własnych zakładów, rozliczania ich oraz wpłacania i wypłacania środków. Należy także wspomnieć, że Fortuna Zakłady Bukmacherskie dają możliwość założenia ekspresowego ikonta, którego rejestracja zajmuje około minuty. W ramach tej oferty możemy zawierać wszelkie zakłady, jednak by móc wypłacić ewentualne wygrane, musimy ukończyć pełną rejestrację. Plusem strony internetowej jest także płynność jej działania – brak reklam, zbędnych animacji i innych obciążających łącze dodatków sprawia, że obsługa zakładów nie generuje widocznych i przeszkadzających opóźnień (wyniki na żywo, w czasie rzeczywistym dla np. zakładów Live podawane są bardzo płynnie).

Kolejnym sposobem obsługi własnego konta u tego bukmachera jest aplikacja mobilna. Fortuna mobile umożliwia dostęp do zakładów w każdym miejscu i o każdej porze. Użytkownicy urządzeń mobilnych będą zadowoleni – aplikacja działa bardzo dobrze, nie tylko pozwala na korzystanie ze wszystkiego, co oferuje klasyczna strona internetowa, ale również daje dostęp do unikalnych narzędzi, których nie znajdziemy, siedząc przed komputerem. Zakres usług Fortuna mobile obejmuje wszelkiego rodzaju statystyki przedmeczowe (najpopularniejsze sporty), możemy także stworzyć własną listę ulubionych zakładów, śledzić na bieżąco wydarzenia typu Live oraz otrzymywać powiadomienia dotyczące np. własnych kuponów. Intuicyjna obsługa oraz zoptymalizowane oprogramowanie pozwala na płynne działanie. Aplikacja oferowana przez Fortunę działa na dwóch głównych platformach mobilnych: Android oraz Apple iOS. Oprogramowanie można pobrać z głównej strony bukmachera.

Od samego początku istnienia bukmacher Fortuna stawiał na rozwój i chętnie wdrażał zaawansowane technologicznie narzędzia. Wizytówką firmy jest nowoczesne oprogramowanie On-line, pozwalające każdemu uczestnikowi zakładów wzajemnych na sprawdzenie własnych typów w dowolnym oddziale stacjonarnym bukmachera. Punkty obsługi zakładów są rozlokowane na terenie całego kraju i jest ich ponad pięćset. Indywidualny numer PIN (wybierany podczas rejestracji konta) umożliwia identyfikację użytkownika w dowolnym punkcie stacjonarnym. Takie ułatwienie pozwala m.in. na zawieranie zakładów ze środków mieszczących się na naszym koncie, bez konieczności operowania gotówką. W ramach usług dostępnych w punktach można także zakupić wydawany od 2001 roku tygodnik „FORTUNA ZAKŁADY BUKMACHERSKIE” (wcześniej nosił nazwę „PROFESJONAŁ”). Znajduje się w nim aktualna oferta firmy, statystyki oraz tabele z wydarzeniami sportowymi.

W myśl obowiązującego prawa hazardowego Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. część swoich zysków przeznacza na rozwój kultury fizycznej oraz popieranie działalności sportowej. Firma cyklicznie funduje stypendia oraz finansuje młodych sportowców. Należy także pochwalić jej działalnoś w ramach pomocy charytatywnej oraz wspierania inicjatyw społecznych.

Bukmacher Fortuna wspiera również polski sport zawodowy. To główny sponsor Legii Warszawa oraz oficjalny sponsor I ligi piłki nożnej. Ponadto jest partnerem kilku zespołów piłkarskich.

 

Fortuna – godziny otwarcia

Fortuna Zakłady Bukmacherskie umożliwiają swoim graczom zawieranie zakładów przez siedem dni w tygodniu. Zarówno strona internetowa, jak i aplikacja są dostępne przez całą dobę. Stacjonarne punkty obsługi przyjmują kupony przez cały tydzień, od rana do późnego popołudnia – informacje o czasie pracy danego punktu można znaleźć na stronie głównej e Fortuna. Godziny otwarcia są uzależnione od dnia tygodnia oraz miejsca ulokowania placówki. Firma stawia na ciągły rozwój i systematycznie podnosi kwalifikacje kadry pracowniczej swoich punktów.

 

Fortuna – jak zacząć grać?

otwieranie konta gracza u bukmacheraW pełni aktywne konto gracza uzyskamy wyłącznie po indywidualnej rejestracji na stronie internetowej bukmachera Fortuna. Aby w stu procentach cieszyć się grą, należy przejść przez trzy kroki: rejestrację, weryfikację oraz aktywację.

  1. Rejestracja – ów etap polega na uzupełnieniu formularza swoimi danymi osobowymi, podaniu miejsca zamieszkania, nazwy użytkownika oraz hasła dostępu. Ponadto mamy możliwość ustalenia kodu PIN (od 4 do 8 cyfr), który posłuży do ewentualnej indentyfikacji w punkcie stacjonarnym. Również na tym etapie można skorzystać z oferty premiowej bukmachera, wpisując odpowiedni kod promocyjny. Fortuna daje także możliwość potwierdzenia chęci odebrania oferty startowej dla nowych graczy. Cały krok kończy oświadczenie użytkownika dotyczące zapoznania się z regulaminem zakładów oraz polityką prywatności.
  2. Weryfikacja – na tym etapie na konto pocztowe podane w pierwszym kroku zostanie przesłany e-mail weryfikacyjny. Aby przejść dalej, wystarczy kliknąć w otrzymany link.
  3. Aktywacja – należy uzupełnić brakujące dane osobowe (numer dowodu osobistego oraz numer konta bankowego), przesłać obustronny skan dowodu osobistego oraz ustalić dzienne i miesięczne limity na czas gry i na wysokość zakładów.

Po aktywacji konta możemy przelać własne środki pieniężne i rozpocząć grę. Są dwie możliwości wpłaty pieniędzy: w punkcie stacjonarnym oraz poprzez przeglądarkową wersję e Fortuna (przy korzystaniu z aplikacji użytkownik zostanie przekierowany na standardową stronę www). W pierwszym przypadku można użyć karty bankowej lub gotówki, z kolei w drugim dokonamy płatności wyłącznie drogą elektroniczną: przelew online, karta kredytowa etc. Regulamin wpłat znajduje się w każdym punkcie oraz na stronie internetowej Fortuna.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie sp. z o. o. daje możliwość rozpoczęcia zakładów już po wykonaniu pierwszych dwóch kroków. Na tym etapie można przelewać pieniądze na konto gracza oraz tworzyć kupony. Przy chęci wypłaty ewentualnych wygranych musimy aktywować konto (trzeci krok). Należy jeszcze wspomnieć, że wszelkie wypłaty dokonywane są wyłącznie na indywidualne konto podane w czasie rejestracji konta i tylko w dni robocze o godzinie 12:00 (zlecenia po tej godzinie realizowane są kolejnego dnia roboczego). Fortuna Zakłady Bukmacherskie umożliwia wypłatę kwoty już od jednego grosza, a minimalna wartość zakładu wynosi 2 zł.

 

Fortuna – oferta sportowa i nie tylko

Lata doświadczeń na międzynarodowym rynku bukmacherskim pozwoliły firmie na zbudowanie dużego zaplecza sportów (i nie tylko), które mogą być obstawiane. Bukmacher Fortuna codziennie na swoich tablicach wystawia kilkadziesiąt dyscyplin oraz związanych z nimi wydarzeń. Niezmiennie królują na nich najbardziej popularne działy sportowe – piłka nożna, koszykówka oraz siatkówka. Dość duży wybór mamy również w kwestii sportów motorowych i rowerowych. Dyscypliny mniej u nas popularne, takie jak squash, rugby czy snooker także mają swoje miejsce u bukmachera Fortuna. Firma dba również o oferty cykliczne (w ramach dużych wydarzeń sportowych), dzięki czemu podczas wszelkiego rodzaju mistrzostw, turniejów i pucharów na wirtualnych i stacjonarnych tablicach nie zabraknie miejsca na zakłady.

Ponadto bukmacher Fortuna nie zapomniał o pasjonatach zakładów Live. Emocje związane z typowaniem wyników w czasie rzeczywistym to coś, co uwielbia wielu graczy. Należy wspomnieć, że bukmacher zapewnia duży wybór dyscyplin, a oferta kursowa na tego typu wydarzenia jest dość dobra. Plusem jest również płynnie działająca strona internetowa (oraz aplikacja), dzięki czemu wyniki na żywo oraz aktualne kursy podawane są bez opóźnień.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, bukmacher Fortuna wprowadził do swojej oferty wirtualne sporty. Przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu mamy możliwość obstawiania wydarzeń w ramach kilku dyscyplin, w których współzawodniczą zarówno ludzie, jak i zwierzęta. Obrońcy praw zwierząt nie mają się jednak czego obawiać – wszystko odbywa się wewnątrz komputera. Wirtualne sporty to nic innego jak symulacja rzeczywistych wydarzeń. Użytkownicy mają szansę sprawdzić się w typowaniu wyników w dyscyplinach takich jak m.in. piłka nożna, tenis, wyścigi psów czy koni.

To jeszcze nie wszystko, co można znaleźć na tablicach bukmachera Fortuna. Oferta wydarzeń politycznych i społecznych jest na bieżąco uaktualniana, a dobiera się ją pod kątem ważności i atrakcyjności. Gracze mogą np. spróbować szczęścia w typowaniu następnego premiera, prezydenta danego państwa lub określić kiedy lub kto pierwszy wyląduje na Marsie.

Jak widać, Fortuna Zakłady Bukmacherskie dysponują dość pokaźnym pakietem wydarzeń, w ramach którego można typować. Jeżeli gracza ciekawi oferta na dziś lub oferta na jutro, albo po prostu interesują go wyniki i statystyki zakończonych spotkań, wystarczy odwiedzić najbliższy punkt stacjonarny lub stronę internetową e Fortuna.

 

Fortuna – bonus na start

bonus powitalny od bukmacheraWszelkiego rodzaju dodatki to coś, czego szukają wszyscy gracze. Zarówno początkujący, jak i ci bardziej zaawansowani mają sporo możliwości zdobycia premii, jeśli przejrzą ofertę bukmachera Fortuna. Bonus na start czeka na każdego, kto założy konto. W ramach tego dodatku znajdziemy zakład bez ryzyka, umożliwiający graczowi odzyskanie wkładu w razie błędnego typu, a także bonus od pierwszego przelewu – wystarczy spełnić odpowiednie warunki na obrót i cieszyć się z dodatkowej gotówki. Regulamin promocji jest dostępny w widocznym miejscu na stronie firmy. To jeszcze nie koniec niespodzianek dla nowych graczy bukmachera Fortuna. Bonus w postaci punktów FKP (Fortuna Klub Plus) dostaniemy za sam fakt założenia konta. Ten dodatek możemy wykorzystać potem np. na zakłady. Ponadto korzyści płynące z faktu należenia do klubu plus także mogą być duże – konkursy, promocje oraz nagrody za aktywność to tylko mały ułamek profitów.

Użytkownicy, których interesuje oferta na dziś związana z ofertą bonusową dla nowych graczy, znajdą wszystkie potrzebne informacje na stronie Fortuna Zakłady Bukmacherskie.

 

Kod promocyjny Fortuna – gdzie i jak zdobyć?

Okresowo bukmacher zapewnia graczom możliwość zdobycia dodatkowych profitów, takich jak kod promocyjny. Fortuna oferuje go zarówno stałym użytkownikom, posiadającym konto od dłuższego czasu, jak i nowym graczom. Pierwsi mogą wykorzystać go np. na freebety lub inne nagrody przewidziane przez organizatora. Z kolei drudzy otrzymują go już na pierwszym etapie rejestracji indywidualnego konta i mogą go przeznaczyć np. na darmowe zakłady lub zwiększenie bonusu od pierwszego depozytu. Jak go użyć? Na stronie internetowej bukmachera znajduje się specjalne okienko przeznaczone na kod promocyjny. Fortuna oferuje taki dodatek z okazji ważnych wydarzeń, czy to sportowych, czy społecznych, a informację o nim można znaleźć w kilku miejscach: poza stroną www również u partnerów bukmachera, a także na wiodących forach zajmujących się tą tematyką. Im więcej aktywnych graczy odwiedza fora, tym szybszy jest przepływ informacji, a co za tym idzie, użytkownicy mają lepszy wgląd w aktualną ofertę kodów promocyjnych. Oczywiście, tyczy to zarówno firmy Fortuna Zakłady Bukmacherskie, jak i pozostałych bukmacherów.

 

Fortuna – strefa typera oraz bonusy za aktywność

Bycie aktywnym użytkownikiem zakładów sportowych organizowanych przez bukmachera Fortuna  niesie ze sobą szanse na uzyskanie różnego rodzaju dodatków. Przede wszystkim gracze mają dostęp do aktualnych promocji, bonusów oraz innych profitów płynących z regularnej gry. O nowościach najszybciej dowiemy się dzięki Strefie Typera, oficjalnemu forum dostępnemu na stronie internetowej e Fortuna. Oferta bukmachera jest przechwytywana i błyskawicznie przekazywana pomiędzy graczami. Prócz tego na forum można się niekiedy dowiedzieć od bardziej doświadczonych uczestników zakładów wzajemnych, na co warto postawić, jak również szybciej wyłapać najbardziej atrakcyjne wydarzenia (w tym surebety).

Stali bywalcy mają także okazję wykazać się na polu zakładowym i spróbować swoich sił w Mistrzostwach Typerów. Bukmacher Fortuna organizuje te konkursy w dwóch rangach: ogólnopolskim oraz punktowym (w obrębie zakładów w danym punkcie stacjonarnym). Jest o co walczyć – najlepsi otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe lub darmowe zakłady na wysokie kwoty.

To nie koniec oferty dla aktywnych graczy, jaką przygotował bukmacher Fortuna. Bonus kursowy w danym dniu tygodnia o określonych godzinach to nic innego jak „happy hours” na konkretne wydarzenia sportowe. Jeżeli gracz chciałby obejrzeć mecz swojej drużyny z 1 ligi, wystarczy, jeśli postawi zakład (za określoną kwotę) w mieście, którego zespół uczestniczy w rozgrywkach. Otrzyma podwójny voucher.

Dzięki regularnemu odwiedzaniu strony internetowej gracze mogą śledzić na bieżąco nowości, dowiadywać się o dodatkach i premiach, a także o wydarzeniach, jakie organizuje bukmacher Fortuna. Oferta zmienia się często, a sama firma dba, by każdy użytkownik znalazł w niej coś dla siebie.

 

Fortuna – opinie

Fortuna Zakłady Bukmacherskie to firma działająca na polskim rynku od ponad dwóch dekad. Zarówno jej duże doświadczenie, jak i otwartość na nowinki techniczne sprawiają, że coraz więcej graczy wybiera bukmachera Fortuna. Oferta dla nowych i stałych typerów jest systematycznie poszerzana o coraz ciekawsze zakłady – nie tylko sportowe.

Firma stawia na rozwój. Dostęp online (w tym płynnie działająca aplikacja) oraz punkty stacjonarne dają jej możliwość dotarcia do dużej liczby graczy. Premie startowe, bonusy dla stałych klientów oraz konkursy – to oraz szereg innych opcji zapewnia bukmacher Fortuna. Opinie samych graczy są pozytywne. Dotyczą bogatej oferty na zakłady, oferty kursowej oraz łatwości obsługi punktów dostępowych (stacjonarnych i online).

Wszystko, co należy wiedzieć o bukmacherze, znajdziemy na jego stronie e Fortuna. Opinie warto zaczerpnąć z czołowych forów internetowych poświęconych zakładom wzajemnym. Tylko świadomy i przemyślany wybór firmy zapewni pełną satysfakcję z gry.

 

FAQ

Fortuna – najczęstsze pytania i odpowiedzi

 

Jak się zarejestrować na portalu?

Pełna rejestracja konta użytkownika na portalu bukmachera Fortuna wymaga trzech kroków: rejestracji, weryfikacji oraz aktywacji. Rejestracja to podanie danych osobowych oraz akceptacja odpowiednich regulaminów gry i polityki danych osobowych. Weryfikacja polega na potwierdzeniu pierwszego kroku poprzez e-mail weryfikacyjny. Aktywacja jest potrzebna w sytuacji, gdy gracz chciałby wypłacić środki z bankrollu. Wymaga przesłania skanu dowodu osobistego, ustalenia limitów na czas gry i wielkości obrotu (dobowo i miesięcznie) oraz podania numeru konta bankowego gracza. Dwa pierwsze kroki wystarczą, by móc wpłacać środki i zawierać zakłady. Cała procedura rejestracji i weryfikacji zajmuje około minuty.

 

Gdzie można grać?

Mamy do dyspozycji trzy warianty: strona internetowa, aplikacja mobilna oraz punkty stacjonarne. Stronę znajdziemy pod adresem efortuna.pl, jest to również miejsce, z którego można ściągnąć oprogramowanie na urządzenie mobilne. Prócz tego bukmacher zadbał o dostępność punktów stacjonarnych – na terenie kraju mieści się ich ponad pięćset. Oferują usługi na takim samym poziomie jak dwie wcześniejsze opcje zakładów u bukmachera Fortuna. Godziny otwarcia punktów są dość przystępne (zależne od dnia tygodnia oraz lokalizacji placówki).

 

Jaki bonusy oferuje Fortuna?

Bukmacher oferuje cały szereg bonusów dla nowych i stałych graczy. Premie startowe, darmowe zakłady oraz profity dla aktywnych to tylko część tego, co może zagwarantować firma.

 

Czy oferta zakładów Fortuna jest duża?

Oferta sportowa obejmuje kilkadziesiąt dyscyplin, od najpopularniejszych po te bardziej egzotyczne. Niepodzielnie króluje piłka nożna, koszykówka oraz siatkówka. Wielbiciele sportów motorowych również znajdą coś dla siebie. Ponadto bukmacher Fortuna daje możliwość spróbowania swoich sił w wydarzeniach wirtualnych (symulacje rozgrywek) oraz w obstawianiu ważnych zjawisk społecznych i politycznych.

 

Jakie są główne zalety bukmachera Fortuna?

Przede wszystkim oferta na zakłady, oferta kursowa oraz duża liczba premii i bonusów dla nowych i stałych graczy. Na plus zasługuje także możliwość gry zarówno online, jak i w punktach stacjonarnych.

 

Jak wpłacać i wypłacać pieniądze na i z konta Fortuna?

Wpłaty własnych środków pieniężnych można dokonać poprzez przeglądarkową wersję strony bukmachera oraz w punktach stacjonarnych. W pierwszym przypadku akceptowalne są przelewy bankowe, natomiast w drugim mamy możliwość zasilenia gotówkowego oraz użycia karty płatniczej.

Wypłaty środków z bankrollu można dokonać tylko na podane wcześniej indywidualne konto bankowe gracza.